Yardıma mı ihtiyacınız var? Bizi Arayın: 0535 715 1150

Ön Bilgilendirme Formu

Lütfen sipariş öncesi ön bilgilendirme formunu dikkatlice okuyunuz. Şartları kabul ettikten sonra sipariş verebilirsiniz.

MADDE 1-TARAFLAR

SATICI

Ticari Unvanı: İnanlar İç ve Dış Ticaret – Abdulselam İNAN

Adresi: 18.Ada/No:142-144/İSTOÇ/Mahmutbey/Bağcılar/İstanbul

Telefon: 0546 244 2522

E-posta: mail@eminisegitimi.com

ALICI Alıcı Adı – Soyadı: [fatura-isim]

Adresi: [fatura-adres]

Telefon: [telefon] E-Posta: [eposta]

MADDE 2- SÖZLEŞME KONUSU MALIN FİYATI NİTELİKLERİ VE ÖDEME ŞEKLİ

Satın alınan ürünler:

[urun-listesi]

Toplam tutar (KDV dahil): [toplam-tutar]

Ödeme yöntemi: [odeme-yontemi]

Sözleşme ALICI ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini onaylandığında  yürürlüğe girmiş olacaktır. SATICI sözleşmede teyit edilmiş ürün ve teslimat ücretini ALICI’dan tahsil ettikten sonra siparişi işleme alacak ve mücbir sebepler dışında 5 iş günü içerisinde ALICI’nın bildirdiği teslimat adresine anlaşmalı kargo firması aracılığı ile sevk edecektir.

MADDE 3- TESLİMAT BİLGİLERİ

Teslimat adresi: [kargo-adres]

Teslim edilecek kişi: [kargo-isim]

Teslimat firması: UPS Kargo Teslimat ücreti: [kargo-tutar]

  • www.eminisegitimi.com sitemizde oluşturacağınız sipariş ödemesi yapıldığı tarihte işleme alınacaktır. SATICI’ya herhangi bir nedenle ürün ve teslimat ücreti ödenmezse veya ilgili banka ödemeyi iptal ederse, SATICI ürürün teslim yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
  • www.eminisegitimi.com ‘de satışa sunulan ürün/ürünler stokta bulunmayabilir. ALICI tarafından sipariş edilen ürün/ürünlerin temini mümkün değilse SATICI durumu 3 iş günü içerisinde ALICI’ya e-posta veya telefon aracılığıyla haberdar edecektir. ALICI sipariş iptali, benzer bir ürünün gönderilmesi veya satın almış olduğu ürünün temin edilmesini bekleme haklarından birini kullanabilecektir. İptal hakkını kullanan ALICI’nın ödediği sipariş tutarı ve teslimat ücreti 3 iş günü içerisinde iade edilecektir. Kredi kartına yapılan iadelerin hesaba yansıtılma süresi ilgili banka tarafından belirlenmektedir.
  • ALICI, sözleşmede yazılan ürün/ürünleri kargo firmasından teslim almadan önce hasar kontrolü yapacak eğer hasarlı ve ayıplı ürün/ürünler varsa teslim almayacaktır. ALICI kargo şirketinden tutanak tutturulmaksızın alınan ürün/ürünleri hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir.
  • Teslimat anlaşmalı kargo şirketi ile adrese teslim olarak yapılacaktır. Teslim anında adresde bulunmamanız halinde dahi SATICI görevlerini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş sayılacaktır. ALICI’nın ürünü cayma hakkı dışında teslim alamamasından dolayı SATICI’ya geri dönen ürünler sebebiyle oluşan kargo ücreti ALICI’ya aittir. SATICI, ALICI’nın beyan ettiği nedenleri haklı bulması halinde ALICI iade kargo ücretini ödemeyecektir.
  • ALICI’nın herhangi bir nedenden dolayı adresine gelen ürünü teslim almaması durumunda SATICI, ALICI ile iletişime geçecek ALICI’nın talebi üzerine ürünün tekrar sevk edilmesine veya iptaline kadar verecektir. İptal edilen siparişlerde madde 4’deki şartlar geçerlidir.

MADDE 4- CAYMA HAKKI

  • ALICI, sözleşmede belirtilen ürün/ürünleri kendisine veya firmasına tesliminden sonra 14 gün içerisinde hiçbir neden göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkını kullanabilir. Cayma bildirimi SATICI’nın e-posta adresine veya 0546 244 2522 numaralı iletişim hattı üzerinden yapılmalıdır.
  • Cayma hakkını kullanılması durumunda SATICI, ALICI’dan tahsil etmiş olduğu ücreti eğer ürünler ALICI’ya teslim edilmemişse mücbir sebepler dışında 3 iş günü içerisinde ALICI’ya iade edecektir. Ürün/ürünler ALICI’ya teslim edilmişse ALICI’nın ürünleri geri gönderdiği ve firmamıza teslim edildiği gün itibariyle 3 iş günü içerisinde iade işlemi yapacaktır. Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iptalinde ücretin hesaba yansıtılma süresi ilgili banka tarafından belirlenmektedir.
  • Cayma hakkı kullanılan ürün/ürünlerin iadesi anlaşmalı kargo firmamız UPS Kargo aracılığıyla yapılacaktır. Ürünün başka bir yolla gönderilmesi durumunda teslimat ücreti ALICI tarafından karşılanacaktır.
  • Cayma hakkı kullanılan ürün/ürünlerin zarar görmemiş SATICI tarafından tekrar kullanıma arz edilebilir nitelikte olması gerekmektedir.

MADDE 5- MÜCBİR SEBEPLER

Sözleşmedeki şartların kısmen veya tamamen yerine getirmelerini engelleyen savaş, doğal afetler, grev, mevzuat değişikliği gibi haller mücbir sebep olarak kabul edilecektir. Mücbir sebebe maruz kalan taraf durumu en kısa sürede yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebep devam ettiği sürece sözleşme kapsamındaki şartları yerine getirmemekten dolayı sorumlu tutulmayacaktır. Mücbir sebep hali 30 günden fazla olursa taraflardan her biri sözleşmeyi feshetme hakkı olacaktır.

MADDE 6- BİLDİRİM VE TEBLİGAT ADRESİ

Sözleşme ile ilgili konulardan ALICI’ya yapılacak her türlü bildirim ALICI’nın sözleşmede yazılı olan e-posta adresine yapılacaktır. ALICI’nın sözleşmede belirtilen e-posta adresi dışındaki adreslerden gelecek talepleri SATICI tarafından dikkate almayacaktır.MADDE 7- YETKİLİ MAHKEMEALICI yasal şikayetlerini T.C Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen tutar dahilinde ise ikametgahının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine müracaat edebilir. Tüketici Mahkemesi bulunmayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemesi yetkilidir.

MADDE 8- KABUL

Bu ön bilgilendirme metnini okuduğumu SATICI’nın açık adresi, ticari unvanı, iletişim bilgileri, siparişindeki ürün/ürünlerin niteliklerini, satış fiyatı/fiyatlarını, ödeme şekli ve teslimat şeklini, teslimat ödemesini, cayma hakkı, iade değişim koşulları hakkında SATICI tarafından bilgilendirildiğimi bu sözleşmeyi onaylamakla sipariş ettiğim ürünlerin sözleşmede yazılı bedelleri ödeme yükümlülüğü altına girdiğimi kabul ve teyit ediyorum

ALICI: [fatura-isim]

Sözleşme Tarihi: [tarih]