Yardıma mı ihtiyacınız var? Bizi Arayın: 0535 715 1150

Mesafeli Satış Sözleşmesi

İşbu sözleşme www.eminisegitimi.com internet sitesi üzerinden ürün satın almak isteyen ALICI ile SATICI arasında aşağıdaki hüküm ve koşullar dahilinde mesafeli sözleşmeler yönetmenliği ’ne uygun olarak akdedilmiştir.
MADDE 1-TARAFLAR
SATICI
Ticari Unvanı: İnanlar İç ve Dış Ticaret – Abdulselam İNAN
Adresi: İSTOÇ 18.ADA NO:141-142 MAHMUTBEY MAH. BAĞCILAR İSTANBUL
Telefon: 0546 244 2522
E-posta: eminisegitimi@gmail.com
ALICI
Alıcı Adı – Soyadı: [fatura-isim]
Adresi: [fatura-adres]
Telefon: [telefon]
E-Posta: [eposta]
MADDE 2- SÖZLEŞMENİN KONUSU VE KAPSAMI

Bu sözleşmenin konusu, ALICI’nın ve SATICI’ya ait www.eminisegitimi.com adlı internet sitesinden sipariş verdiği, sözleşmede satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

ALICI www.eminisegitimi.com üzerinden sipariş vermeden önce sitemizde bulunan ön bilgilendirme formunu okuduğunu ve şartları kabul ettiğini beyan ve kabul etmiş sayılacaktır.
MADDE 3- SÖZLEŞMENİN KONUSU MALIN FİYATI NİTELİKLERİ VE ÖDEME ŞEKLİ
Satın alınan ürünler:
[urun-listesi]
Toplam tutar (KDV dahil): [toplam-tutar]
Ödeme yöntemi: [odeme-yontemi]
MADDE 4- TESLİMAT BİLGİLERİ
Teslimat adresi: [kargo-adres]
Teslim edilecek kişi: [kargo-isim]
Teslimat firması: UPS Kargo
Teslimat ücreti: [kargo-tutar]

Sözleşme ALICI tarafından onaylandığında yürürlüğe girmiş olacaktır. SATICI sözleşmede teyit edilmiş ürün ve teslimat ücretini ALICI’dan tahsil ettikten sonra siparişi işleme alacak ve mücbir sebepler dışında 5 iş günü içerisinde ALICI’nın bildirdiği teslimat adresine anlaşmalı kargo firması aracılığı ile sevk edecektir.

ALICI, sözleşmede yazılan ürün/ürünleri kargo firmasından teslim almadan önce hasar kontrolü yapacak eğer hasarlı ve ayıplı ürün/ürünler varsa teslim almayacaktır. ALICI kargo şirketinden tutanak tutturulmaksızın alınan ürün/ürünleri hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir.
MADDE 5- GENEL HÜKÜMLER

 

 • ALICI Madde 3’te belirtilen sözleşme konusu ürün/ürünlerin niteliklerini, satış fiyatını, ödeme şeklini ve teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul etmektedir.

 

 • ALICI elektronik sözleşmeyi kabul ederek 18 yaşından büyük olduğunu teyit etmiş olur.

 

 • ALICI sipariş ödemesini banka yoluyla yapmak isterse sipariş tutarını 3 iş günü içinde SATICI’nın banka hesabıma yapması gerekmektedir. 3 iş günü içinde ödeme yapılmayan siparişlerin iptali SATICI tarafından yapılabilir.

 

 • ALICI kredi kartı ile yapmış olduğu ödemelerde temerrüde düşerse kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu sözleşmeler çerçevesinde bankaya sorumlu olacaktır. Bu durumda banka hukuki yollara başvurabilir. Doğacak masrafları ve vakalet ücretini ALICI’dan talep edebilir. ALICI’nın borcunu ödeyememesinden dolayı temerrüde düşmesi halinde borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.

 

 • ALICI kredi kartı ile yapmış olduğu ödemelerde ürün teslimatından sonra ALICI’ya ait kredi kartının yetkisiz kişilerce hukuka aykırı olarak kullanılması nedeniyle banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI kendisine teslim edilmiş ürün/ürünleri 3 iş günü içerisinde nakliye giderlerini ödeyerek SATICI’ya iade etmek zorundadır.

 

 • www.eminisegitimi.com ‘de satışa sunulan ürün/ürünler stokta bulunmayabilir. ALICI tarafından sipariş edilen ürün/ürünlerin temini mümkün değilse SATICI durumu 3 iş günü içerisinde ALICI’ya e-posta veya telefon aracılığıyla haberdar edecektir. ALICI sipariş iptali, benzer bir ürünün gönderilmesi veya satın almış olduğu ürünün temin edilmesini bekleme haklarından birini kullanabilecektir. İptal hakkını kullanan ALICI’nın ödediği sipariş tutarı ve teslimat ücreti 3 iş günü içerisinde iade edilecektir. Kredi kartına yapılan iadelerin hesaba yansıtılma süresi ilgili banka tarafından belirlenmektedir.

 

 • www.eminisegitimi.com üzerinden satın alınan garantili ürünlerin, garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda ALICI ürün faturası ile SATICI’dan onarım talep edebilecektir. ALICI’dan gelen ürün incelendikten sonra yetkili servise yaptırılacaktır. Servis süresi en az 21 iş günüdür. SATICI ALICI’ya servis durumunda yaşanan gelişmeleri aktaracaktır.

MADDE 6- CAYMA HAKKI

 

 • ALICI, sözleşmede belirtilen ürün/ürünleri kendisine veya firmasına tesliminden sonra 14 gün içerisinde hiçbir neden göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkını kullanabilir. Cayma bildirimi SATICI’nın e-posta adresine veya 0546 244 2522 numaralı iletişim hattı üzerinden yapılmalıdır.

 

 • Cayma hakkını kullanılması durumunda SATICI, ALICI’dan tahsil etmiş olduğu ücreti eğer ürünler ALICI’ya teslim edilmemişse mücbir sebepler dışında 3 iş günü içerisinde ALICI’ya iade edecektir. Ürün/ürünler ALICI’ya teslim edilmişse ALICI’nın ürünleri geri gönderdiği ve firmamıza teslim edildiği gün itibariyle 3 iş günü içerisinde iade işlemi yapacaktır. Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iptalinde ücretin hesaba yansıtılma süresi ilgili banka tarafından belirlenmektedir.

 

 • Cayma hakkı kullanılan ürün/ürünlerin iadesi anlaşmalı kargo firmamız UPS Kargo aracılığıyla yapılacaktır. Ürünün başka bir yolla gönderilmesi durumunda teslimat ücreti ALICI tarafından karşılanacaktır.

 

 • Cayma hakkı kullanılan ürün/ürünlerin zarar görmemiş SATICI tarafından tekrar kullanıma arz edilebilir nitelikte olması gerekmektedir.

MADDE 7- ŞİKAYET BİLDİRİMİ

ALICI sözleşmede bahsedilen siparişi hakkında ki sorunları belirtilen iletişim bilgileri aracılığıyla SATICI’ya iletebilir. SATICI iletilen şikayeti kayıt altına alacak en kısa sürede çözümü ile ilgili geri dönüş yapacaktır. ALICI yasal şikayetlerini T.C Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen tutar dahilinde ise ikametgahının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine müracaat edebilir. Tüketici Mahkemesi bulunmayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemesi yetkilidir.

MADDE 8- MÜCBİR SEBEPLER

Mesafeli satış sözleşmesindeki şartların kısmen veya tamamen yerine getirmelerini engelleyen savaş, doğal afetler, grev, mevzuat değişikliği gibi haller mücbir sebep olarak kabul edilecektir. Mücbir sebebe maruz kalan taraf durumu en kısa sürede yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebep devam ettiği sürece sözleşme kapsamındaki şartları yerine getirmemekten dolayı sorumlu tutulmayacaktır. Mücbir sebep hali 30 günden fazla olursa taraflardan her biri sözleşmeyi feshetme hakkı olacaktır.

MADDE 9- BİLDİRİM VE TEBLİGAT ADRESİ

Sözleşme ile ilgili konulardan ALICI’ya yapılacak her türlü bildirim ALICI’nın sözleşmede yazılı olan e-posta adresine yapılacaktır. ALICI’nın sözleşmede belirtilen e-posta adresi dışındaki adreslerden gelecek talepleri SATICI tarafından dikkate almayacaktır.

MADDE 10- KABUL BEYANI
ALICI, SATICI’nın açık adresi, ticari unvanı, iletişim bilgileri, siparişindeki ürün/ürünlerin niteliklerini, satış fiyatı/fiyatlarını, ödeme şekli ve teslimat şeklini, teslimat ödemesini, cayma hakkı, iade değişim koşulları hakkında SATICI tarafından bilgilendirildiğini bu sözleşmeyi onaylamakla sipariş ettiği ürünleri sözleşmede yazılı bedelleri ödeme yükümlülüğü altına girdiğini kabul ve teyit etmektedir.
SATICI: İnanlar İç ve Dış Ticaret – Abdulselam İNAN
ALICI: [fatura-isim]
Sözleşme Tarihi: [tarih]